biuro rachunkowe Gdańsk

biuro rachunkowe Gdańsk

Zaczynacie już kombinować przed wprowadzeniem Nowego Ładu ze strukturą własnego biznesu, czy jeszcze czekacie na rozporządzenia? Nie wiem w ogóle, gdzie się zgłosić, gdzie szukać pomocy, doradztwa podatkowego, które mogłoby w jakiś sposób ochronić moją działalność. Podzielcie się przemyśleniami, bo zaczynam wariować.

Lux-Mark24

Posty: 1

 
Też się martwię wprowadzeniem nowych przepisów i faktycznie wychodzi na to, że w następnym roku podatki wzrosną. Składki zdrowotnej nie odliczysz już od podatku (chore), dlatego lepiej przegadać temat z dobrym biurem rachunkowym, serio i to w każdym przypadku.

Hihi_WWW

Posty: 13

 
Biznes w Polsce to parodia, bez księgowej, bo wchodzi ZUS i US i znikasz momentalnie, a do tego to wszystko zmierza tak naprawdę. Fiskalizm to tragedia dla ludzi. Zobacz, jakie koszty brutto-brutto.

Klara323

Posty: 5

 
Jak masz niewiele dokumentów księgowych to proponuję kontakt z https://biurorachunkowe.org.pl/, bo nie liczą kosmicznie u małych i można się sprawnie rozwinąć. Dla mnie lepiej od samodzielnego, półautomatycznego, zdalnego księgowania, bo jednak czasami jakiś urzędnik, o coś zapyta, a bez kontaktu z księgową to po prostu tragedia i naprawdę człowiek nie wie, co z niego zostanie. Przy kontroli uczestniczą.

Yuri20

Posty: 2

 
Też siedzę w tym biurze i podkreślam terminowość. Naprawdę człowiek mniej się martwi, jeżeli biuro zaangażuje się w ewentualną kontrolę.

Rysiek_99

Posty: 6

 
Liniowy zniszczą od następnego roku, zamiast 19 to będzie dodatkowo jeszcze nieodliczalna składka zdrowotna, więc czysty absurd. Trzeba gadać z księgową faktycznie. Dzięki, że mi przypomnieliście. Doczytałem i jestem zaskoczony tematem.

Grabow12

Posty: 4

 
Prowadzenie działalności coraz trudniejsze, a duży ZUS to absurd. Klin podatkowy też rośnie. Nie wiem, jak ludzie jeszcze funkcjonują. No i trzeba lecieć już w księgowość stacjonarną, a nie jakieś półautomatycznie formy, bo po prostu za duże ryzyko.

dermuster

Posty: 3

 
Kadrowo-płacowy dział raczej obowiązkowo, bo teraz tylko na zleceniach, albo umowa o pracę. Nawet dzieło trzeba rejestrować, co jest absurdalne. Wszystko robią, żeby życie utrudnić. Ja nie wiem, ile przeciętna księgowa musi teraz ogarnąć rzeczy, żeby wszystko się spinało.

Nikuś23

Posty: 2